8 września, 2014

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Busko-Zdrój tel. 787583988

Last updated by: at .

Oferujemy swoje usługi w całym powiecie buskim (województwo świętokrzyskie) oraz w jego miastach i gminach: Busko-Zdrój, Gnojno, Nowy Korczyn, Pacanów, Solec-Zdrój, Stopnica, Tuczępy, Wiślica

CEB.COM.PL świadczy również usługi doradztwa energetycznego w miejscowościach całej gminy Busko-Zdrój i jej sołectwach: Baranów, Bilczów, Biniątki, Błoniec, Bronina, Budzyń, Chotelek, Dobrowoda, Elżbiecin, Gadawa, Galów, Janina, Kameduły, Kawczyce, Kołaczkowice, Kostki Duże, Kostki Małe, Kotki, Las Winiarski, Łagiewniki, Mikułowice, Młyny, Nowa Wieś, Nowy Folwark, Oleszki, Olganów, Owczary, Palonki, Pęczelice, Podgaje, Radzanów, Ruczynów, Siesławice, Skorzów, Skotniki Duże, Skotniki Małe, Słabkowice, Służów, Szaniec, Szczaworyż, Wełecz, Widuchowa, Wolica, Zbludowice, Zbrodzice, Zwierzyniec, Żerniki Górne oraz Chwalikówka, Duże Budy, Ewelinów, Ignaców, Kamienica, Kapturów, Kargowy, Młyny-Pomyków, Na Chrustach, Poddębinie, Podlesie, Posada, Równiny, Tomaszówek, Wąsosz, Włodarka, Wolica Siesławska.

Usługi które wykonujemy na terenie całego powiatu buskiego:

  • świadectwo charakterystyki energetycznej – na potrzeby sprzedaży/wynajmu nieruchomości/mieszkania
  • projektowana charakterystyka energetyczna (wraz z analizą ekologiczną i ekonomiczną) – na potrzeby projektu budowlanego
  • audyt energetyczny – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby premii termomodernizacyjnej oraz na potrzeby programu termomodernizacyjnego JAWOR WFOŚiGW w Krakowie.
  • audyt remontowy – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby remontu z premią remontową
  • badanie termograficzne (termowizyjne)
  • świadectwo efektywności energetycznej tzw. biały certyfikat
  • audyt efektywności energetycznej
  • kontrola systemów ogrzewania (kotłów) i/lub klimatyzacji chłodzenia
  • charakterystyka energetyczna wraz z analizą ekologiczną na potrzeby wymiany starych kotłów pieców węglowych

Charakterystyka energetyczna  – ważny element podczas projektowania nieruchomości

Każda osoba, która chce wybudować jakikolwiek budynek, musi zdawać sobie sprawę z tego, że do projektu będzie dołączona projektowana charakterystyka energetyczna danego budynku, za którą niestety trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Każde biuro projektowe ma obowiązek dołączenia projektowanej charakterystyki energetycznej do tworzonego projektu architektoniczno – budowlanego. Jest to wymóg ustawy Prawa budowlanego (dokładnie art. 20 ust. 3 pkt. 2 ustawy).
Jedynymi obiektami, które mogą być zwolnione z dołączenia wspomnianej wyżej charakterystyki energetycznej, to niewielkie budynki gospodarcze, składziki oraz niewielkie budynki inwentarskie.
Co się zmieniło w rozporządzeniu, to fakt, że obecnie do każdego projektu domku jednorodzinnego również musi być dołączona projektowana charakterystyka energetyczna. Co za tym idzie – klient biura projektowego musi liczyć się z dodatkowymi kosztami. W budynkach jednorodzinnych ta charakterystyka energetyczna jest opracowywana podobnie do świadectwa charakterystyki energetycznej, jednak z pewnymi różnicami. Podstawową jest fakt, że charakterystyka energetyczna tworzona jest dla budynku, który jeszcze nie powstał (dzięki czemu można przeprowadzić wiele analiz różnych rozwiązań), zaś świadectwo dla takiego, który już istnieje.

Wszystkie te usługi wykonujemy w całym powiecie Busko-Zdrój. Nasza oferta skierowana jest dla wszystkich rodzajów budynków oddawanych do użytkowania oraz lokali sprzedawanych i wynajmowanych. Usługi są zawsze wykonywane profesjonalnie, dokładnie, w terminie i po niskiej cenie.

Osoby prywatne i firmy z gminy Busko-Zdrój oraz z rejonu Świętokrzyskiego, które są zainteresowane ofertą prosimy o kontakt telefoniczny: 787583988

Oceń to!
adres firmy charakterystyka energetyczna budynku CEB.COM.PL