20 lipca, 2014

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Kraków tel. 787583988

Last updated by: at .

Wykonujemy usługi oceny energetycznej budynków w całym powiecie krakowskim (województwo małopolskie) w takich miastach i miejscowościach jak: Kraków, Krzeszowice, Skała, Skawina, Słomniki, Świątniki Górne, Czernichów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Sułoszowa, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki

Na terenie całego powiatu krakowskiego wykonujemy usługi:

 • świadectwo charakterystyki energetycznej – na potrzeby sprzedaży/wynajmu nieruchomości/mieszkania
 • projektowana charakterystyka energetyczna (wraz z analizą ekologiczną i ekonomiczną) – na potrzeby projektu budowlanego
 • audyt energetyczny – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby premii termomodernizacyjnej oraz na potrzeby programu termomodernizacyjnego JAWOR WFOŚiGW w Krakowie.
 • audyt remontowy – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby remontu z premią remontową
 • badanie termograficzne (termowizyjne)
 • świadectwo efektywności energetycznej tzw. biały certyfikat
 • audyt efektywności energetycznej
 • kontrola systemów ogrzewania (kotłów) i/lub klimatyzacji chłodzenia
 • charakterystyka energetyczna wraz z analizą ekologiczną na potrzeby wymiany starych kotłów pieców węglowych

CEB.COM.PL świadczy również usługi doradztwa energetycznego w Krakowie i całej Małopolsce.

Jaka jest różnica między audytem energetycznym a świadectwem charakterystyki energetycznej?

Często zdarza się nam że klienci mylą i zastanawiają się czym różni się audyt energetyczny od świadectwa charakterystyki energetycznej czyli certyfikatu energetycznego? Co stanowi podstawową różnice? Wbrew pozorom wciąż bardzo wiele osób ma problem z rozróżnieniem tych dwóch zagadnień.

Podstawowa różnica między audytem energetycznym a certyfikatem energetycznym budynku jest widoczna na poziomie zakresu działań.  Audyt energetyczny jest pojęciem dużo szerszym. Składa się z kilku etapów pracy. Wiąże się ściśle z skrupulatną oceną energetyczną budynku,  a następnie przedstawieniu wariantów termomodernizacji. Podczas realizacji audytu obliczane są również koszty wdrożenia termomodernizacji i nowych sposobów przetwarzania energii.

Audyt musi być wykonany przede wszystkim w dwóch przypadkach:

 1. Gdy chcemy ocieplić stary budynek obniżając rachunki i jednocześnie zadbać o środowisko i korzystać z nowoczesnych oszczędnych źródeł energii.
 2. W momencie kiedy staramy się o dotacje na termomodernizacje budynków.

Oszczędne sposoby pozyskiwania energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Świadectwa charakterystyki energetycznej budynku jest w dzisiejszych czasach  niezbędny praktycznie przy każdej sprzedaży i wynajmie budynków i mieszkań, nie tak dawno bo do 9 marca 2015 wymagany był również przy remoncie zmieniającym charakterystykę energetyczną budynku, rozbudowie lub budowie nowego domu.  Istnieją jednak budynki, które są zwolnione z wykonywania certyfikatów energetycznych. Są to między innymi: budynki pod ochroną (zabytki), domki letniskowe, kościoły, cerkwie, kontenery, budynki wolnostojące.

Nasza oferta skierowana jest dla wszystkich rodzajów budynków oddawanych do użytkowania oraz lokali sprzedawanych i wynajmowanych. Do nowej oferty na terenie miasta Kraków można zaliczyć również wystawianie zaświadczeń, wniosków o zwrot kosztów wymiany kotłów pieców w Krakowie. Usługi są zawsze wykonywane profesjonalnie, dokładnie, w terminie i po niskiej cenie.

Osoby prywatne i firmy z powiatu miasta Kraków oraz z rejonu Małopolski, które są zainteresowane ofertą prosimy o kontakt telefoniczny: 787583988

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Kraków tel. 787583988
Pomogłem? Oceń mnie! Obecna ocena to 5 (100%) z 1 kliknięć
adres firmy charakterystyka energetyczna budynku CEB.COM.PL