15 września, 2012

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Limanowa tel. 787583988

Last updated by: at .

Swoją działalność prowadzimy na terenie powiatu limanowskiego (województwo małopolskie) i w miejscowościach: Dobra, Jodłownik, Kamienica, Laskowa, Limanowa, Łukowica, Mszana Dolna, Niedźwiedź, Słopnice i Tymbark.

CEB.COM.PL świadczy również usługi doradztwa energetycznego w gminie Limanowa i w jej sołectwach: Bałażówka, Kanina, Kisielówka, Kłodne, Koszary, Lipowe, Łososina Górna, Makowica, Męcina, Młynne, Mordarka, Nowe Rybie, Pasierbiec, Pisarzowa, Rupniów, Siekierczyna, Sowliny, Stare Rybie, Stara Wieś, Walowa Góra, Wysokie.

Na terenie całego powiatu limanowskiego wykonujemy usługi:

 • świadectwo charakterystyki energetycznej – na potrzeby sprzedaży/wynajmu nieruchomości/mieszkania
 • projektowana charakterystyka energetyczna (wraz z analizą ekologiczną i ekonomiczną) – na potrzeby projektu budowlanego
 • audyt energetyczny – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby premii termomodernizacyjnej oraz na potrzeby programu termomodernizacyjnego JAWOR WFOŚiGW w Krakowie.
 • audyt remontowy – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby remontu z premią remontową
 • badanie termograficzne (termowizyjne)
 • świadectwo efektywności energetycznej tzw. biały certyfikat
 • audyt efektywności energetycznej
 • kontrola systemów ogrzewania (kotłów) i/lub klimatyzacji chłodzenia
 • charakterystyka energetyczna wraz z analizą ekologiczną na potrzeby wymiany starych kotłów pieców węglowych

Nasza oferta skierowana jest dla wszystkich rodzajów budynków oddawanych do użytkowania oraz lokali sprzedawanych i wynajmowanych. Usługi są zawsze wykonywane profesjonalnie, dokładnie, w terminie i po niskiej cenie.

Osoby prywatne i firmy z gminy Limanowa oraz z rejonu Małopolski, które są zainteresowane ofertą prosimy o kontakt telefoniczny: 787583988

Kiedy sporządzanie świadectwa charakterystyki energetycznej jest obowiązkowe?

Sporządzenie świadectwa energetycznego jest obowiązkiem kiedy m.in. sprzedajemy lub wynajmujemy budynek/lokal. Oczywiście istnieją sytuacje, w których dokument ten nie będzie wymagany. Należą do nich budynki:

 • mieszkalne, które będą używane w okresie nie dłuższym niż 4 miesiące w ciągu całego roku
 • wolnostojące, których metraż nie przekracza 50m2

Jeżeli chcemy stworzyć świadectwo energetyczne, musimy ją wykonać zgodnie z metodologią, która pozwoli nam wyznaczyć charakterystykę energetyczną budynku lub jego części zgodnie z odpowiednimi przepisami, do których należą rozporządzenia pozwalające być w zgodzie z ustawą o charakterystyce energetycznej budynku.

Aby sporządzić świadectwo energetyczne, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, do których należą:

 • parametry techniczne konstrukcji budynku
 • parametry techniczne instalacji c. o. i c. w. u. budynku
 • parametry techniczne źródła ciepła (kotła), które zasila budynek.

Wspomniany dokument będzie umieszczony w specjalnym systemie teleinformatycznym tzw. rejestrze charakterystyki energetycznej budynku. Dopiero osoba która ma uprawnienia do wystawienia tego dokumentu, przekaże go osobie starającej się o świadectwo charakterystyki energetycznej w formie papierowej, na której będzie widniał numer, który został nadany w centralnym rejestrze. Na przekazywanym dokumencie musi być również podpis osoby uprawnionej do jego wystawienia.

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Limanowa tel. 787583988
Pomogłem? Oceń mnie! Obecna ocena to 5 (100%) z 1 kliknięć
adres firmy charakterystyka energetyczna budynku CEB.COM.PL