23 lipca, 2014

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Nowy Sącz tel. 787583988

Last updated by: at .

Działalność firmy CEB obejmuje teren powiatu nowosądeckiego (województwo małopolskie) i jego gminach: Krynica-Zdrój, Nowy Sącz, Muszyna, Piwniczna-Zdrój, Stary Sącz, Chełmiec, Gródek nad Dunajcem, Grybów, Kamionka Wielka, Korzenna, Łabowa, Łącko, Łososina Dolna, Nawojowa, Podegrodzie i Rytro.

CEB.COM.PL świadczy również usługi doradztwa energetycznego w Nowym Sączu i całej Małopolsce.

Na terenie całego powiatu nowosądeckiego wykonujemy następujące usługi:

  • świadectwo charakterystyki energetycznej – na potrzeby sprzedaży/wynajmu nieruchomości/mieszkania
  • projektowana charakterystyka energetyczna (wraz z analizą ekologiczną i ekonomiczną) – na potrzeby projektu budowlanego
  • audyt energetyczny – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby premii termomodernizacyjnej oraz na potrzeby programu termomodernizacyjnego JAWOR WFOŚiGW w Krakowie.
  • audyt remontowy – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby remontu z premią remontową
  • badanie termograficzne (termowizyjne)
  • świadectwo efektywności energetycznej tzw. biały certyfikat
  • audyt efektywności energetycznej
  • kontrola systemów ogrzewania (kotłów) i/lub klimatyzacji chłodzenia
  • charakterystyka energetyczna wraz z analizą ekologiczną na potrzeby wymiany starych kotłów pieców węglowych

Nasza oferta skierowana jest dla wszystkich rodzajów budynków oddawanych do użytkowania oraz lokali sprzedawanych i wynajmowanych. Usługi są zawsze wykonywane profesjonalnie, dokładnie, w terminie i po niskiej cenie.

Co to jest projektowa charakterystyka energetyczna budynku?

Dokument który nazywa się projektowana charakterystyka energetyczna budynku jest obowiązkowy przy staraniu się o pozwolenie na budowę/rozbudowę/przebudowę domu. Dokument ten dołącza się do tworzonego projektu budowlanego. Chcąc spełnić warunki rozporządzania, które traktuje o zakresie i formie projektu budowlanego, trzeba w projekcie zrealizować wymagania techniczne dotyczące energooszczędności budynku na dany rok (np. WT2017 lub kolejne WT2021) nie tylko dla izolacji termicznej przegród, jakie będą znajdowały się w budynku, ale również dla instalacji. Co za tym idzie – projektant budynku zmuszony będzie dołączyć do projektu budowlanego tzw. projektowaną charakterystykę energetyczną która będzie posiadała wskaźnik EP (czyli wskaźnik nieodnawialnej energii pierwotnej). Musi również stosować się do rozporządzenia traktującego o metodologii oraz warunkach technicznych na dany rok np. WT 2017 lub kolejne WT 2021.

Kiedy chcemy określić charakterystykę energetyczną budynku, musimy uwzględnić wszelkie straty ciepła, jakie mogą się pojawić w wentylacji i przez przenikanie w przegrodach budowlanych. Aby poprawnie wyznaczyć wskaźnik EP, należy również wyznaczyć zyski ciepła, które będą pochodziły od słońca oraz zyski wewnętrzne, które są zależne od tego, jak budynek będzie eksploatowany. Należy przy tym pamiętać, że inne będą dla budynków użyteczności publicznej, jak również inne będą dla domów jednorodzinnych.

Zapraszamy do kontaktu osoby prywatne i firmy z Nowego Sącza oraz z rejonu Małopolski. Zainteresowane ofertą osoby prosimy o kontakt telefoniczny: 787583988

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Nowy Sącz tel. 787583988
Pomogłem? Oceń mnie! Obecna ocena to 5 (100%) z 1 kliknięć
adres firmy charakterystyka energetyczna budynku CEB.COM.PL