10 sierpnia, 2014

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Nowy Targ tel. 787583988

Last updated by: at .

Oferujemy swoje usługi na terenie powiatu nowotarskiego (województwo małopolskie) oraz w jego gminach: Czarny Dunajec, Czorsztyn, Jabłonka, Krościenko nad Dunajcem, Lipnica Wielka, Łapsze Niżne, Nowy Targ, Ochotnica Dolna, Raba Wyżna, Rabka-Zdrój, Spytkowice, Szaflary i Szczawnica

CEB.COM.PL świadczy również usługi doradztwa energetycznego w gminie Nowy Targ i w jej sołectwach: Dębno, Długopole, Dursztyn, Gronków, Harklowa, Klikuszowa, Knurów, Krauszów, Krempachy, Lasek, Ludźmierz, Łopuszna, Morawczyna, Nowa Biała, Obidowa, Ostrowsko, Pyzówka, Rogoźnik, Szlembark, Trute, Waksmund.

Oferujemy na terenie całego powiatu nowotarskiego usługi:

  • świadectwo charakterystyki energetycznej – na potrzeby sprzedaży/wynajmu nieruchomości/mieszkania
  • projektowana charakterystyka energetyczna (wraz z analizą ekologiczną i ekonomiczną) – na potrzeby projektu budowlanego
  • audyt energetyczny – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby premii termomodernizacyjnej oraz na potrzeby programu termomodernizacyjnego JAWOR WFOŚiGW w Krakowie.
  • audyt remontowy – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby remontu z premią remontową
  • badanie termograficzne (termowizyjne)
  • świadectwo efektywności energetycznej tzw. biały certyfikat
  • audyt efektywności energetycznej
  • kontrola systemów ogrzewania (kotłów) i/lub klimatyzacji chłodzenia
  • charakterystyka energetyczna wraz z analizą ekologiczną na potrzeby wymiany starych kotłów pieców węglowych

Zyski cieplne, jakie należy wyznaczyć podczas sporządzania charakterystyki energetycznej budynku

Projektowa charakterystyka budynku jest dokumentem, który musi być dołączony do projektu budowlanego nowo powstającego budynku lub budynku dobudowywanego/przebudowywanego. Podczas jego sporządzania należy wyznaczyć zyski cieplne, które mogą pojawić się w budynku. To, o czym należy pamiętać to fakt, że dla każdego budynku zyski te mogą kształtować się inaczej. Są one bowiem uzależnione od eksploatacji danego obiektu. Na pewno w dom jednorodzinnym będą większe aniżeli w dużych budynkach użyteczności publicznej, gdzie nie tylko obsługiwani są petenci, ale również istnieje wiele biur, w których pracują ludzie.

Kiedy mamy do czynienia z projektem budynku chłodzonego (klimatyzacja), należy pamiętać, że dla niego wyznaczyć trzeba będzie zyski/straty ciepła/chłodu nie tylko w okresie grzewczym, ale również chłodniczym. Kiedy sporządzane będzie świadectwo charakterystyki energetycznej, musimy uzyskać od kierownika budowy oświadczenie, w którym będzie potwierdzał, że budynek został wykonany zgodnie z założeniami projektu. Jeżeli tak się nie stało, musi on uzupełnić informacje o zamianach, jakie wprowadzone zostały podczas realizacji projektu. Oświadczenie to należy przechowywać wraz z archiwalną wersją świadectwa przez dekadę. Należy pamiętać o tym, że zmiany muszą być istotne z punku widzenia charakterystyki energetycznej budynku.

Usługi są zawsze wykonywane profesjonalnie, dokładnie, w terminie i po niskiej cenie.

Nasza oferta jest przygotowana dla wszystkich rodzajów budynków oddawanych do użytkowania oraz lokali sprzedawanych i wynajmowanych zlokalizowanych w gminie Nowy Targ. Usługi są zawsze wykonywane profesjonalnie, dokładnie, w terminie i po niskiej cenie.

Osoby prywatne i firmy z gminy Nowy Targ oraz z rejonu Małopolski, które są zainteresowane ofertą prosimy o kontakt telefoniczny: 787583988

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Nowy Targ tel. 787583988
Pomogłem? Oceń mnie! Obecna ocena to 5 (100%) z 2 kliknięć
adres firmy charakterystyka energetyczna budynku CEB.COM.PL