16 sierpnia, 2014

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Oświęcim tel. 787583988

Last updated by: at .

Swoje usługi wykonujemy na całym obszarze powiatu oświęcimskiego (województwo małopolskie) w jego miastach i gminach: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów i Zator.

CEB.COM.PL świadczy również usługi doradztwa energetycznego w miejscowościach całej gminy Oświęcim i w jego sołectwach:  Babice, Broszkowice, Brzezinka, Dwory II, Grojec, Harmęże, Pławy, Poręba Wielka, Rajsko, Stawy Monowskie, Włosienica, Zaborze oraz: Łazy (sołectwo Grojec), Osada Stawy Grojeckie, Dwory Drugie, Puściny

Usługi które wykonujemy na terenie całego powiatu oświęcimskiego:

  • świadectwo charakterystyki energetycznej – na potrzeby sprzedaży/wynajmu nieruchomości/mieszkania
  • projektowana charakterystyka energetyczna (wraz z analizą ekologiczną i ekonomiczną) – na potrzeby projektu budowlanego
  • audyt energetyczny – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby premii termomodernizacyjnej oraz na potrzeby programu termomodernizacyjnego JAWOR WFOŚiGW w Krakowie.
  • audyt remontowy – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby remontu z premią remontową
  • badanie termograficzne (termowizyjne)
  • świadectwo efektywności energetycznej tzw. biały certyfikat
  • audyt efektywności energetycznej
  • kontrola systemów ogrzewania (kotłów) i/lub klimatyzacji chłodzenia
  • charakterystyka energetyczna wraz z analizą ekologiczną na potrzeby wymiany starych kotłów pieców węglowych

Co bierze się pod uwagę podczas sporządzania projektowanej charakterystyki energetycznej?

Kiedy sporządza się projektowaną charakterystykę energetyczną, należy wziąć pod uwagę wszystkie zależności. Jedną z nich jest geometria budynku. Zanim wykonamy jakiekolwiek obliczenia (ręczne czy w programie), należy wprowadzić na samym początku geometrię podłogi na gruncie. Wartości te są potrzebne do obliczenia strat, jakie powstają w pomieszczeniach, gdzie nie ma ścian zewnętrznych, do samego gruntu. Co za tym idzie – należy podać: powierzchnię, jaką zajmuje parter (najlepiej jest odczytać z rzutu projektu), obwód całkowity wszystkich ścian, które zamykają powierzchnię podłogi na gruncie. Dodatkowo, jeżeli ktoś chce, może podać całkowitą powierzchnię użytkową, która będzie ogrzewana (przy temperaturze mieszanej), jak również całkowitą powierzchnię budynku. Są to wartości, które będą podstawą do dalszych obliczeń.

Sporządzając projektowaną charakterystykę energetyczną budynku w jego projekcie nie jest konieczne podawanie opisu budynku, jak również proponowanych w nim zmian. Jeżeli jednak chcemy, zawsze można wprowadzić takie opisy jak: instalacja c.o., osłona budynku, instalacja chłodzenia i wentylacji, c.w.u., instalacja oświetlenia wbudowanego. To o czym należy pamiętać, to fakt, że w przypadku sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej, wszystkie powyższe opisy są niezbędne.

Osoby prywatne i firmy z gminy Oświęcim oraz z rejonu Małopolski, które są zainteresowane ofertą prosimy o kontakt telefoniczny: 787583988

Nasza oferta przygotowana jest dla wszystkich rodzajów budynków oddawanych do użytkowania oraz lokali sprzedawanych i wynajmowanych. Usługi są zawsze wykonywane profesjonalnie, dokładnie, w terminie i po niskiej cenie.

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Oświęcim tel. 787583988
Pomogłem? Oceń mnie! Obecna ocena to 5 (100%) z 1 kliknięć
adres firmy charakterystyka energetyczna budynku CEB.COM.PL