15 kwietnia, 2015

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Rzeszów tel. 787583988

Last updated by: at .

Wykonujemy nasze usługi na terenie powiatu rzeszowskiego (województwo podkarpackie) i w jego miastach i gminach: Błażowa, Boguchwała, Chmielnik, Dynów, Głogów Małopolski, Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Rzeszów, Sokołów Małopolski, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn

CEB.COM.PL świadczy również usługi doradztwa energetycznego w Rzeszowie i całym województwie podkarpackim.

Usługi które wykonujemy:

  • świadectwo charakterystyki energetycznej – na potrzeby sprzedaży/wynajmu nieruchomości/mieszkania
  • projektowana charakterystyka energetyczna (wraz z analizą ekologiczną i ekonomiczną) – na potrzeby projektu budowlanego
  • audyt energetyczny – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby premii termomodernizacyjnej oraz na potrzeby programu termomodernizacyjnego JAWOR WFOŚiGW w Krakowie.
  • audyt remontowy – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby remontu z premią remontową
  • badanie termograficzne (termowizyjne)
  • świadectwo efektywności energetycznej tzw. biały certyfikat
  • audyt efektywności energetycznej
  • kontrola systemów ogrzewania (kotłów) i/lub klimatyzacji chłodzenia
  • charakterystyka energetyczna wraz z analizą ekologiczną na potrzeby wymiany starych kotłów pieców węglowych

Jakie są różnice między projektowaną charakterystyką energetyczną a świadectwem charakterystyki energetycznej?

Projektowana charakterystyka energetyczna jest dokumentem, który obecnie musi być stworzony do każdego projektu budowlanego powstającego czy też przebudowywanego/rozbudowywanego budynku. Okazuje się, że nawet domek jednorodzinny musi przy projekcie osiadać taką charakterystykę. Co ciekawe sporządza się ją bardzo podobnie, jak świadectwo energetyczne, z tą różnicą, że to drugie tworzy się dla budynków, które już istnieją. Charakterystyka energetyczna zaś obliczana jest dla obiektów, które są w fazie projektowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu, projektant ma możliwość przeanalizowania wielu rozwiązań, które mogą mieć wpływ na wydatek energetyczny budynku. W świadectwie energetycznym stwierdza się stan istniejący, który jeżeli jest dobry, nie trzeba go poprawiać. Jeżeli jednak coś jest nie tak, świadectwo energetyczne pokaże nieprawidłowości. Jeżeli tak się stanie, właściciel danego obiektu powinien te nieprawidłowości wyeliminować, aby świadectwo energetyczne mieściło się w normie.
Jeżeli projektant rzetelnie wykona projektowaną charakterystykę energetyczną właściciel będzie mógł ocenić, jakie oszczędności będzie mógł poczynić podczas budowy, jak i po niej.
Co ciekawe, nie określono do tej pory, jak powinna wyglądać szata graficzna projektowanej charakterystyki energetycznej, jednak bez względu na to, jak będzie wyglądała, musi mieć zachowane określone parametry. Dodatkowo do projektowanej charakterystyki energetycznej liczy się skutki środowiskowe projektowanego i alternatywnego źródła ciepła (analiza środowiskowa) oraz ekonomiczne aspekty projektowanego i alternatywnego źródła ciepła (analiza ekonomiczna).

Usługi wykonujemy dla wszystkich rodzajów budynków zlokalizowanych w Rzeszowie i całym powiecie rzeszowskim. Nasza oferta obejmuje w szczególności świadectwa charakterystyki energetycznej dla budynków oddawanych do użytkowania oraz budynków i lokali sprzedawanych i wynajmowanych. Usługi są zawsze wykonywane profesjonalnie, dokładnie, w terminie i po niskiej cenie.

Osoby prywatne i firmy z powiatu rzeszowskiego i miasta Rzeszów oraz z całego rejonu podkarpackiego, które są zainteresowane ofertą prosimy o kontakt telefoniczny: 787583988

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Rzeszów tel. 787583988
Pomogłem? Oceń mnie! Obecna ocena to 5 (100%) z 1 kliknięć
adres firmy charakterystyka energetyczna budynku CEB.COM.PL