14 sierpnia, 2014

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Sucha Beskidzka tel. 787583988

Last updated by: at .

Oferujemy nasze usługi na terenie powiatu suskiego (województwo małopolskie) i jego miastach i gminach: Budzów, Bystra-Sidzina, Jordanów, Maków Podhalański, Stryszawa, Sucha Beskidzka, Zawoja i Zembrzyce.

CEB.COM.PL świadczy również usługi doradztwa energetycznego w Suchej Beskidzkiej i całej Małopolsce.

Nasze usługi wykonywane na terenie całego powiatu suskiego:

  • świadectwo charakterystyki energetycznej – na potrzeby sprzedaży/wynajmu nieruchomości/mieszkania
  • projektowana charakterystyka energetyczna (wraz z analizą ekologiczną i ekonomiczną) – na potrzeby projektu budowlanego
  • audyt energetyczny – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby premii termomodernizacyjnej oraz na potrzeby programu termomodernizacyjnego JAWOR WFOŚiGW w Krakowie.
  • audyt remontowy – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby remontu z premią remontową
  • badanie termograficzne (termowizyjne)
  • świadectwo efektywności energetycznej tzw. biały certyfikat
  • audyt efektywności energetycznej
  • kontrola systemów ogrzewania (kotłów) i/lub klimatyzacji chłodzenia
  • charakterystyka energetyczna wraz z analizą ekologiczną na potrzeby wymiany starych kotłów pieców węglowych

Prawo budowlane a świadectwo charakterystyki energetycznej

Prawo budowlane mówi, że każdy budynek, który jest oddawany w najem lub sprzedawany musi posiadać własne świadectwo charakterystyki energetycznej a dla projektu budowlanego projektowaną charakterystykę energetyczną , są to dokumenty które  pozwolą określić, jaka jest wielkość energii, która pozwoli zaspokoić różne potrzeby związane z określonym użytkowaniem budynku. Świadectwo energetyczne jest ważne przez 10 lat, co oznacza, że jeżeli został on sporządzony w momencie kiedy obowiązywały wadliwe przepisy, przez całą dekadę budynek ten będzie miał błędnie określoną ocenę energetyczną. Jeżeli właścicielowi budynku będzie zależało na tym, aby posiadać prawidłowe świadectwo charakterystyki energetycznej, będzie mógł oczywiście zlecić ponowne jego wykonanie.

Artykuł 5 ust. 3 podaje, że świadectwo charakterystyki energetycznej „powinno” być wykonane dla budynku, co a tym idzie – nie jest ono koniecznością. Kiedy jednak zajrzymy w głąb przepisów prawnych okaże się, że ta interpretacja nie jest zgodna ze stanem faktycznym. W innych przepisach budowlanych słowo „powinno” oznacza przymus spełnienia warunku o którym mowa w danym przepisie. Należy zatem zadać sobie pytanie, dlaczego przy przepisie o sporządzaniu świadectwa charakterystyki energetycznej to słowo interpretuje się inaczej?

Nasza oferta przygotowana jest dla wszystkich rodzajów budynków oddawanych do użytkowania oraz lokali sprzedawanych i wynajmowanych. Usługi są zawsze wykonywane profesjonalnie, dokładnie, w terminie i po niskiej cenie.

Osoby prywatne i firmy z gminy Sucha Beskidzka oraz z rejonu Małopolski, które są zainteresowane ofertą prosimy o kontakt telefoniczny: 787583988

Oceń to!
adres firmy charakterystyka energetyczna budynku CEB.COM.PL