31 lipca, 2014

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Wadowice tel. 787583988

Last updated by: at .

Zachęcamy do skorzystania z usług oferowanych na terenie powiatu wadowickiego (województwo małopolskie) i w jej gminach: Andrychów, Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Mucharz, Spytkowice, Stryszów, Tomice, Wieprz i Wadowice.

CEB.COM.PL świadczy również usługi doradztwa energetycznego w całej gminie Wadowice i w jej sołectwach: Babica, Barwałd Dolny, Chocznia, Gorzeń Dolny, Gorzeń Górny, Jaroszowice, Kaczyna, Klecza Dolna, Klecza Górna, Ponikiew, Ponikiew-Chobot, Roków, Stanisław Górny, Wysoka, Zawadka.

Na terenie całego powiatu wadowickiego wykonujemy usługi:

  • świadectwo charakterystyki energetycznej – na potrzeby sprzedaży/wynajmu nieruchomości/mieszkania
  • projektowana charakterystyka energetyczna (wraz z analizą ekologiczną i ekonomiczną) – na potrzeby projektu budowlanego
  • audyt energetyczny – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby premii termomodernizacyjnej oraz na potrzeby programu termomodernizacyjnego JAWOR WFOŚiGW w Krakowie.
  • audyt remontowy – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby remontu z premią remontową
  • badanie termograficzne (termowizyjne)
  • świadectwo efektywności energetycznej tzw. biały certyfikat
  • audyt efektywności energetycznej
  • kontrola systemów ogrzewania (kotłów) i/lub klimatyzacji chłodzenia
  • charakterystyka energetyczna wraz z analizą ekologiczną na potrzeby wymiany starych kotłów pieców węglowych

Co oznacza, że projekt budynku posiada projektowaną charakterystykę energetyczną?

Jeszcze do niedawna projekty domów pozbawione były projektowej charakterystyki energetycznej. Od kilku lat jest to wymóg, który musi spełnić każdy architekt projektujący dom, czy inny budynek użytkowy.

Jeżeli egzekwowane są zapisy rozporządzenia traktujące o projekcie budowlanym, w którym musi być zawarta projektowana charakterystyka energetyczna, to obowiązkowe jest w późniejszym czasie sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej. Patrząc od strony praktycznej – nie uzyskamy pozwolenia na budowę, jeżeli zabraknie projektowanej charakterystyki energetycznej która musi zostać wykonana zgodnie z metodologią obliczania charakterystyki energetycznej budynku. Sprawdzenie, czy cały projekt jest kompletny należy do administracji architektoniczno – budowlanej. Projektowana charakterystyka energetyczna powinna być sporządzona zgodnie z rozporządzeniem, które traktuje o metodologii sporządzania PChE. Niestety w rozporządzeniu tym nie znajdziemy informacji, jakie wymagania musi spełnić projektant opracowujący nasz projekt budowlany. Przepisy są tak niejednoznaczne, że wystarczy jedno słowo, by zastanawiać się, w którą stronę pójść z interpretacją.

Nasza oferta przygotowana jest dla wszystkich rodzajów budynków oddawanych do użytkowania oraz lokali sprzedawanych i wynajmowanych. Usługi są zawsze wykonywane profesjonalnie, dokładnie, w terminie i po niskiej cenie.

Osoby prywatne i firmy z gminy Wadowice oraz z rejonu Małopolski, które są zainteresowane ofertą prosimy o kontakt telefoniczny: 787583988

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Wadowice tel. 787583988
Pomogłem? Oceń mnie! Obecna ocena to 5 (100%) z 1 kliknięć
adres firmy charakterystyka energetyczna budynku CEB.COM.PL