11 września, 2014

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Zakopane tel. 787583988

Last updated by: at .

Wykonujemy nasze usługi na terenie powiatu tatrzańskiego (województwo małopolskie) i w jego miastach i gminach: Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko, Poronin i Zakopane.

CEB.COM.PL świadczy również usługi doradztwa energetycznego w Zakopanym i całym województwie Małopolskim.

Usługi które oferujemy na terenie całego powiatu tatrzańskiego:

  • świadectwo charakterystyki energetycznej – na potrzeby sprzedaży/wynajmu nieruchomości/mieszkania
  • projektowana charakterystyka energetyczna (wraz z analizą ekologiczną i ekonomiczną) – na potrzeby projektu budowlanego
  • audyt energetyczny – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby premii termomodernizacyjnej oraz na potrzeby programu termomodernizacyjnego JAWOR WFOŚiGW w Krakowie.
  • audyt remontowy – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby remontu z premią remontową
  • badanie termograficzne (termowizyjne)
  • świadectwo efektywności energetycznej tzw. biały certyfikat
  • audyt efektywności energetycznej
  • kontrola systemów ogrzewania (kotłów) i/lub klimatyzacji chłodzenia
  • charakterystyka energetyczna wraz z analizą ekologiczną na potrzeby wymiany starych kotłów pieców węglowych

Czy  świadectwa energetyczne są nieobowiązkowe?

Obecne przepisy dotyczące prawa budowlanego, w tym opracowywania świadectw charakterystyki energetycznej oraz projektowanej charakterystyki energetycznej są tak niejasno sformułowane. Do końca nie wiadomo, czy dokument ten jest potrzebny i należy go sporządzać przy każdym projekcie, pod groźbą niemożności sprzedaży domu czy innego obiektu, czy jednak nie. Notariusze, którzy specjalizują się w podpisywaniu umów kupna – sprzedaży twierdzą, że można taką umowę zawrzeć, jeżeli lokal nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej. Powołując się na ich zdanie, należałoby się zastanowić nad tym, czy w takim razie z obowiązku, jaki narzuca nam prawo nadrzędne w postaci ustawy Prawo Budowlane możemy być zwolnieni?

Okazuje się, że art. 5 tej ustawy mówi, że każdy projekt nowo powstałego budynku musi spełniać określone warunki opisane w przepisach, w tym musi posiadać bezpieczną konstrukcję, jak również być energooszczędny. W tym samym artykule, w punkcie trzecim można odnaleźć informację, że w momencie sprzedaży budynku lub lokalu albo przy jego najmie powinno być sporządzone świadectwo charakterystyki energetycznej. W dalszej części artykułu 5 opisano dokładnie, kiedy świadectwo energetyczne koniecznie musi zostać sporządzone, a kiedy z takiego obowiązku jesteśmy zwolnieni.

Nasza oferta przygotowana jest dla wszystkich rodzajów budynków oddawanych do użytkowania oraz lokali sprzedawanych i wynajmowanych. Usługi są zawsze wykonywane profesjonalnie, dokładnie, w terminie i po niskiej cenie.

Osoby prywatne i firmy z gminy Zakopane oraz z rejonu województwa małopolskiego, które są zainteresowane ofertą prosimy o kontakt telefoniczny: 787583988

Audyty i świadectwa charakterystyki energetycznej – Zakopane tel. 787583988
Pomogłem? Oceń mnie! Obecna ocena to 5 (100%) z 1 kliknięć
adres firmy charakterystyka energetyczna budynku CEB.COM.PL