30 listopada, 2015

Program termomodernizacji domów jednorodzinnych RYŚ

Last updated by: at .

Program termomodernizacji domów jednorodzinnych RYŚ

Niestety jak głosi komunikat na stronie NFOŚiGW http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,819.html program RYŚ nie zostanie jak na razie uruchomiony i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle to nastąpi. Poniżej cytowany fragment dotyczący programu RYŚ.

„Z kolei fakty dotyczące programu RYŚ, którego celem jest termomodernizacja budynków jednorodzinnych, przedstawiają się następująco: to program o ogólnopolskim charakterze i zasięgu, który przewiduje jego wdrażanie przez pośredników finansowych – WFOŚiGW oraz banki. Zgodnie z harmonogramem, NFOŚiGW ogłosił nabory na pośredników. W ramach ostatniego naboru 100 mln zł było przeznaczone dla WFOŚiGW, a 300 mln zł zostało skierowane do banków. W naborach nie zgłosił się jednak żaden bank, który byłby skłonny obsługiwać program. Wnioski w ramach programu RYŚ złożyło 10 WFOŚiGW, co oznacza, że również nie wszystkie z 16 WFOŚiGW podjęły się tej roli. Nie gwarantuje to wdrażania programu na terenie całej Polski, a NFOŚiGW jako instytucja centralna, obsługująca duże inwestycje, finansowane również ze środków europejskich, nie ma możliwości wdrażania sama tego programu.”

Program termomodernizacji domów jednorodzinnych RYŚ jest programem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej NFOŚiGW. Program wystartował z naborem wniosków na termomodernizację domów jednorodzinnych w dniu 30.11.2015.
Realizacja programu RYŚ z założenia ma wspomóc i umożliwić zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i niebezpiecznych pyłów do atmosfery, czyli ograniczenie tzw. szkodliwej emisji która to w większości dużych miast ma znaczący wpływ na życie ludzi i jakość powietrza w Krakowie, Tarnowie i całej Polsce. Program skupia się na znacznym obniżeniu strat ciepła poprzez poprawę energetyczną (cieplną) budynków jednorodzinnych aby dzięki temu zmniejszyć emisję do atmosfery tzw. szkodliwej niskiej emisji pyłów. Na tą poprawę energetyczną składają się wszystkie prace które spowodują oszczędność energii i obniżenie strat ciepłą do otoczenia m.in.:

  • Remont termomodernizacyjny budynku wszystkich przegród zewnętrznych budynku.
  • Montaż nowoczesnych rozwiązań technicznych
  • Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii

Zainteresowanych zapraszam do zapoznania się poniżej z tym dokumentem:

 

Jeżeli Twoja przeglądarka nie obsługuje wyświetlania dokumentów za pomocą PDF viewer na stronie, to możesz: Pobrać ten dokument PDF aby go przeczytać na swoim komputerze.

Program termomodernizacji domów jednorodzinnych RYŚ
Pomogłem? Oceń mnie! Obecna ocena to 2 (40%) z 1 kliknięć
adres firmy charakterystyka energetyczna budynku CEB.COM.PL