15 kwietnia, 2015

Świadectwa charakterystyki energetycznej Sandomierz

Last updated by: at .

Świadectwa charakterystyki energetycznej Sandomierz tel. 787583988

Wykonujemy Świadectwa charakterystyki energetycznej Sandomierz, świadectwa energetyczne, projektowaną charakterystykę energetyczną, badania termograficzne (termowizyjne) oraz audyt energetyczny w miejscowościach powiatu sandomierskiego: Dwikozy, Klimontów, Łoniów, Obrazów, Samborzec, Wilczyce, Sandomierz, Koprzywnica, Zawichost

CEB.COM.PL świadczy również usługi doradztwa energetycznego w Sandomierzu i całym województwie świętokrzyskim.

Oferujemy:

 • świadectwa energetyczne
 • audyt energetyczny
 • audyt remontowy
 • projektowaną charakterystykę energetyczną
 •  badania termograficzne (termowizyjne)
 • świadectwa charakterystyki energetycznej
 • certyfikaty energetyczny
 • audyt efektywności energetycznej
 • kontrolę systemów ogrzewania budynków
 • oraz kontrolę systemów chłodzenia budynków

Dokument, który powinien mieć każdy budynek przy sprzedaży i wynajmie.

Świadectwo charakterystyki energetycznej, to dokumenty, które wystawiane są dla określonego budynku. Inaczej nazywa się je certyfikatem energetycznym czy też etykietą energetyczną. Dokument ten jest odnawialny, jego ważność upływa po 10 latach. Nie może go wystawić osoba, która nie posiada odpowiednich uprawnień. Dlaczego ten dokument jest tak ważny? Dzięki niemu właściciel budynku ma pewność, że zostało określone niezbędne do zaspokojenia potrzeb zapotrzebowanie energetyczne. Czym jest takie zapotrzebowanie? To nic innego jak zużycie energii na:

 1. podgrzanie wody
 2. ogrzania budynku
 3. klimatyzację
 4. oświetlenie wbudowane pomieszczeń (w przypadku budynków usługowych, przemysłowych oraz użyteczności publicznej)

To, co wyróżnia ten dokument i obliczanie zużycia za pomocą stałych cech konstrukcyjnych i izolacyjnych, które posiada budynek, jak również na podstawie instalacji ogrzewania, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz oświetlenia wbudowanego, jaka w nim się znajduje. Absolutnie nie bierze się tutaj zużycia energii, które wynika z indywidualnych nawyków użytkowników.

To, o czym należy pamiętać, to umocowania prawne, na bazie których wydaje się wspomniane świadectwo charakterystyki energetycznej. Pierwszym dokumentem, który należy wziąć pod uwagę jest Dyrektywa Unii Europejskiej 2002/91/EC z 16 grudnia 2002 roku. Dyrektywa ta mówi o charakterystyce energetycznej budynków. Jej głównym zadaniem jest krzewienie świadomości oraz pokazanie działań, które pozwolą na zmniejszenie zużycia energii w budynkach.

Swoje usługi wykonujemy w powiecie sandomierskim i w Sandomierzu. Nasza oferta przygotowana jest dla wszystkich rodzajów budynków oddawanych do użytkowania oraz lokali sprzedawanych i wynajmowanych. Usługi są zawsze wykonywane profesjonalnie, dokładnie, w terminie i po niskiej cenie.

Osoby prywatne i firmy z miasta Sandomierz oraz z rejonu województwa świętokrzyskiego, które są zainteresowane ofertą prosimy o kontakt telefoniczny: 787583988

 

Świadectwa charakterystyki energetycznej Sandomierz
Pomogłem? Oceń mnie! Obecna ocena to 5 (100%) z 1 kliknięć
adres firmy charakterystyka energetyczna budynku CEB.COM.PL