20 lipca, 2014

Audyt energetyczny i świadectwo energetyczne Kraków tel:787583988

Last updated by: at .

Świadectwo energetyczne Kraków

Wykonujemy usługi oceny energetycznej budynków w całym powiecie krakowskim (województwo małopolskie) w takich miastach i miejscowościach jak: Kraków, Krzeszowice, Skała, Skawina, Słomniki, Świątniki Górne, Czernichów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Sułoszowa, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki.

Na terenie całego powiatu krakowskiego wykonujemy usługi:

 • Świadectwo energetyczne Kraków – na potrzeby sprzedaży/wynajmu nieruchomości/mieszkania
 • Projektowana charakterystyka energetyczna (wraz z analizą ekologiczną i ekonomiczną) – na potrzeby projektu budowlanego
 • Audyt energetyczny Kraków – zalecany przy przyznawaniu dotacji oraz pożyczki na potrzeby programu czyste powietrze w WFOŚiGW w Krakowie lub na termomodernizację budynków jednorodzinnych miasta Krakowa.
 • Audyt remontowy – wymagany do przyznania kredytu na potrzeby remontu z premią remontową
 • Badanie termograficzne (termowizyjne)
 • Świadectwo efektywności energetycznej tzw. biały certyfikat
 • Audyt efektywności energetycznej
 • Kontrola systemów ogrzewania (kotłów) i/lub klimatyzacji chłodzenia
 • Charakterystyka energetyczna wraz z analizą ekologiczną na potrzeby wymiany starych kotłów pieców węglowych

CEB.COM.PL świadczy również usługi doradztwa energetycznego w Krakowie i całej Małopolsce.

Jaka jest różnica między audytem energetycznym a świadectwem charakterystyki energetycznej?

Często zdarza się nam, że klienci mylą i zastanawiają się, czym różni się Audyt energetyczny od świadectwa charakterystyki energetycznej, czyli certyfikatu energetycznego? Co stanowi podstawową różnicę? Wbrew pozorom wciąż bardzo wiele osób ma problem z rozróżnieniem tych dwóch zagadnień.

Podstawowa różnica między audytem energetycznym a certyfikatem energetycznym budynku jest widoczna na poziomie zakresu działań. Audyt energetyczny jest pojęciem dużo szerszym. Składa się z kilku etapów pracy. Wiąże się ściśle ze skrupulatną oceną energetyczną budynku,  a następnie przedstawieniu wariantów termomodernizacji. Podczas realizacji audytu obliczane są również koszty wdrożenia termomodernizacji i nowych sposobów przetwarzania energii.

Audyt musi być wykonany przede wszystkim w dwóch przypadkach:

 1. Gdy chcemy ocieplić stary budynek, obniżając rachunki i jednocześnie zadbać o środowisko i korzystać z nowoczesnych oszczędnych źródeł energii.
 2. W momencie, kiedy staramy się o dotacje na termomodernizacje budynków.

Oszczędne sposoby pozyskiwania energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Świadectwa charakterystyki energetycznej budynku jest w dzisiejszych czasach  niezbędny praktycznie przy każdej sprzedaży i wynajmie budynków i mieszkań na terenie miasta Kraków, czyli potrzebne jest świadectwo energetyczne Kraków, nie tak dawno, bo do 9 marca 2015 wymagany był również przy remoncie zmieniającym charakterystykę energetyczną budynku, rozbudowie lub budowie nowego domu.  Istnieją jednak budynki, które są zwolnione z wykonywania certyfikatów energetycznych. Są to między innymi: budynki pod ochroną (zabytki), domki letniskowe, kościoły, cerkwie, kontenery, budynki wolno stojące.

Nasza oferta skierowana jest dla wszystkich rodzajów budynków oddawanych do użytkowania oraz lokali sprzedawanych i wynajmowanych. Do nowej oferty na terenie miasta Kraków można zaliczyć również wystawianie zaświadczeń, wniosków o zwrot kosztów wymiany kotłów pieców w Krakowie. Usługi są zawsze wykonywane profesjonalnie, dokładnie, w terminie i po niskiej cenie.

Osoby prywatne i firmy z powiatu miasta Kraków oraz z rejonu Małopolski, które potrzebują świadectwo energetyczne Kraków, prosimy o kontakt telefoniczny tel:787583988

Program Czyste powietrze w Krakowie w pytaniach i odpowiedziach

świadectwo energetyczne Kraków

Audyt energetyczny i świadectwa energetyczne Kraków

Ogólna ocena:
Oceń stronę
[Ilość głosów: 18 Średnia ocena: 4.7]
Call Now Button
Skip to content