Czujniki jakości powietrza do monitorowania jakości powietrza – Czystego Powietrza

Last updated by: at .

Na stronie NFOŚiGW można dowiedzieć się o pierwszym polsko-francuskim forum przemysłowym, które odbyło się 3 lutego 2020 r. w Warszawie. Podczas tego spotkania doszło do podpisania deklaracji między administracją RP a firmą Orange, w zakresie wsparcia programu „Czyste Powietrze”. Porozumienia o współpracy na rzecz zielonej transformacji oraz rozwiązań cyfrowych dla klimatu i czystego powietrza podpisali: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Orange Polska S.A.

Porozumienie przewiduje rozpoczęcie pilotażowego projektu monitorowania jakości powietrza w szkołach. Uczestnikom projektu, jeszcze w tym roku, operator dostarczy systemy oparte o platformę zarządzania usługami Smart City: czujniki jakości powietrza i oprogramowanie do monitorowania jakości powietrza wewnątrz i na zewnątrz szkoły. Do końca 2020 r. Orange zadeklarował wyposażenie w taki system 100 placówek.

Po dokonaniu oceny wyników pilotażu projekt może być kontynuowany, a docelową jego ambicją jest wyposażenie w czujniki jakości powietrza łącznie do 1 000 szkół w całej Polsce.

Dodatkowo Fundacja Orange włączy do swoich programów zagadnienia związane z edukacją ekologiczną, na początek w 100 pracowniach Orange, czyli w multimedialnych świetlicach zlokalizowanych w małych miastach i wsiach w całej Polsce. Ponadto operator będzie wspierać zieloną transformację w Polsce i program „Czyste Powietrze” również przez rozwój inteligentnych rozwiązań cyfrowych.

Na pierwszy rzut oka bardzo cenna inicjatywa, lecz gdy przyjrzymy się temu z bliska to działania pod publikę ze strony francuskiego Orange lub nie wiedza o innych możliwościach władz polskich. Wizyta prezydenta Francji w tym samym dniu świadczy, że Francja chce się wkupić w łaski i sprzedawać technologie atomu w Polsce. A wystarczyłoby dobrze poszukać i uświadomić sobie, że można kupić bardzo tanio Polski system monitorowania jakością powietrza Nettigo Air Monitor. Koszt zakupu dla 100 szkół wynosiłby około 34900 zł więc wcale nie duży wydatek. Przy tak dużym zamówieniu na pewno można byłoby negocjować ceny oraz montaż wszystkich podzespołów. https://nettigo.pl/products/nettigo-air-monitor-kit-0-3-2-zbuduj-wlasny-czujnik-smogowy.

Źródło: http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,1534.html

Ogólna ocena:
Oceń stronę
[Ilość głosów: 0 Średnia ocena: 0]
Call Now Button
Skip to content