Program "Stop smog"
26, kwi 2021
Czyste powietrze w Rzeszowie i sąsiednich gminach

Miasto Rzeszów wraz z sąsiednimi gminami zamierzają dbać o czyste powietrze, w tym celu samorządowcy podpisali dokument, w którym deklarują wspólne działania w walce ze smogiem. W tym przedsięwzięciu mają pomóc pieniądze z rządowego programu „Stop Smog”.

Deklarację podpisali włodarze sześciu samorządów: Rzeszowa, Głogowa Małopolskiego, Tyczyna, Boguchwały, Krasne i Trzebownisko. Podpisana deklaracja to dobry początek do współpracy samorządów i pozyskiwania dotacji z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Ministerstwa Środowiska „Stop Smog”.

W podpisanej przez samorządowców deklaracji między innymi jest zapis: „Uważamy, że sukces w walce ze smogiem będzie możliwy tylko przy ścisłej współpracy włodarzy gmin otaczających Rzeszów z prezydentem stolicy Podkarpacia. Kluczowe znaczenie ma powiązanie realizacji uchwał antysmogowych z rządowymi programami finansowania poprawy jakości powietrza”.

Samorządowcy zadeklarowali również gotowość do podjęcia działań naprawczych w każdej z gmin zarówno co do realizacji inwestycji na rzecz poprawy jakości powietrza jak i działań edukacyjno-informacyjnych, służących ograniczaniu niskiej emisji.

Źródło: https://www.erzeszow.pl/pl/41-miasto-rzeszow/1713-aktualnosci/31106-czyste-powietrze-bez-granic.html

Ogólna ocena:
Oceń stronę
[Ilość głosów: 0 Średnia ocena: 0]
Call Now Button