Program Czyste Powietrze
5, paź 2018
Dodatkowe punkty informacyjne w Małopolsce dla programu „Czyste Powietrze”

Aktualne informacje o programie „Czyste Powietrze”


WFOŚiGW w Krakowie informuje, iż z dniem 4 marca 2019 r. zmienia się harmonogram pracy Oddziałów Zamiejscowych w Miechowie, Nowym Sączu i Tarnowie.

Oddziały będą czynne od poniedziałku do środy w godzinach od 8:00 do 15:00


Od 19 września 2018 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie przyjmuje od mieszkańców Małopolski wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Z powodu ogromnego zainteresowania ofertą Programu oraz bardzo dużą ilością spotkań dotyczących założeń Programu „Czyste Powietrze” na obszarach poszczególnych gmin, Wojewódzki Fundusz uruchomi cztery dodatkowe punkty informacyjne w Nowym Sączu, Tarnowie, Oświęcimiu oraz Miechowie.

O kolejne punkty wnioskują:

  • W Wieliczce Poseł Urszula Rusecka – kandydatka na Burmistrza Wieliczki,
  • W Myślenicach Poseł Jarosław Szlachetka – kandydat na Burmistrza Myślenic,
  • W Olkuszu Radny Powiatowy Łukasz Kmita – kandydat na Burmistrza Olkusza,
  • W Proszowicach Radny Wojewódzki Andrzej Wójcik, Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice

Pierwsze wypłaty w ramach programu czyste powietrze mogłyby ruszyć już w tym roku 2018. Trwają prace, aby należna dotacja nie była opodatkowana, WFOŚiGW w Krakowie daje wybór, jeżeli beneficjenci zdecydują się na wypłatę w tym roku to będzie ona opodatkowana a jeżeli poczekają do przyszłego roku 2019 to tego podatku od dotacji ma nie być zapewnia Prezes Zarządu WFOŚiGW w Krakowie Witold Kozłowski.

Materiał wideo TVP3 https://krakow.tvp.pl/39198007/rzadowy-program-czyste-powietrze-czyli-jak-walczyc-ze-smogiem

Ogólna ocena:
Oceń stronę
[Ilość głosów: 1 Średnia ocena: 5]
Call Now Button