Gwarancje do kredytów dla „Czystego powietrza”

Last updated by: at .

Banki uczestniczące w programie Czyste Powietrze wynegocjowały sobie gwarancje, które po uruchomieniu pełnej współpracy ów sektora bankowego z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będą wsparciem w udzielaniu kredytów w programie „Czyste powietrze”.

Pod koniec sierpnia do Sejmu trafiła nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw, która przewiduje stworzenie gwarancji bankowych, które mają zostać uruchomione w ramach współpracy NFOŚiGW z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Na włączenie banków do pomocy konsumentom przy składaniu wniosków o dotację i kredyt należy poczekać jeszcze kilka miesięcy. Dołączenie sześciu pierwszych banków opóźni się o co najmniej kwartał, a może nawet o pół roku. Tyle mogą trwać prace nad dostosowaniem systemów informatycznych wojewódzkich oddziałów NFOŚiGW, by mogły współpracować z sektorem bankowym. Do programu chcą dołączyć również banki spółdzielcze.

NFOŚiGW deklaruje jednak, że dotychczasowe prace z bankami pozwolą na dalsze uproszczenia wniosku o dofinansowanie i zakreślenie zakresu koniecznych zmian w systemach IT, a obecnie trwają wdrożenia we wszystkich instytucjach.

Źródło: https://www.rp.pl/Banki/309039870-Beda-gwarancje-dla-Czystego-powietrza.html

Ogólna ocena:
Oceń stronę
[Ilość głosów: 0 Średnia ocena: 0]
Call Now Button
Skip to content