6, lip 2020
KE apeluje o przestrzeganie przepisów, dotyczących efektywności energetycznej
Komisja Europejska wezwała Chorwację, Czechy, Litwę i Polskę do przestrzegania przepisów UE, dotyczących efektywności energetycznej.
Wezwanie KE dotyczy prawidłowego wdrażania unijnych przepisów dotyczących efektywności energetycznej dyrektywy 2012/27/UE.
Dyrektywa ta określa wspólne ramy dotyczące środków na rzecz propagowania efektywności energetycznej w UE, aby zapewnić osiągnięcie unijnego celu w zakresie efektywności energetycznej i ukształtować drogę do dalszych postępów w tej dziedzinie. Celem dyrektywy jest również pomoc w usuwaniu problemów rynkowych, które ograniczają efektywność dostaw i wykorzystania energii.
KE zwróciła uwagę na nieprawidłowości w odniesieniu do audytów energetycznych, zasad obliczania oszczędności energii, wykonywania pomiarów i rozliczeń.
Polska i pozostałe kraje mają trzy miesiące na ustosunkowanie się do uwag wystosowanych przez Komisję. W przeciwnym razie Komisja może w kolejnym etapie procedury po uzasadnionej opinii, podjąć decyzję o skierowaniu sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE.
Źróðło: https://www.money.pl/gielda/ke-wzywa-polske-do-przestrzegania-przepisow-dot-efektywnosci-energetycznej-6527821102298753a.html
- 0
- By CEB.COM.PL