22, mar 2018
Kolejne zapowiedzi MŚ walki ze smogiem
Dziś Wiceszef MŚ Sławomir Mazurek odpowiadał w Sejmie na pytania posłów nt. działań resortu związanych z ochroną środowiska i poprawą jakości powietrza w Polsce. Wiceminister poinformował że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na walkę ze smogiem do 2023 roku ma wydać 25 mld zł.
Pieniądze na ten cel będą przeznaczane m.in. na:
- termomodernizację budynków,
- wymianę kotłów grzewczych czy na rozbudowę/modernizację sieci ciepłowniczej.
Ministerstwo Środowiska wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podjęło prace nad kompleksowym programem pt. „Krajowy Pakiet Czyste Powietrze”. Budżet programu wynosić ma ok. 25 mld zł, z czego 18 mld zł pochodzić ma ze środków własnych NFOŚiGW.
Ogólna ocena:
Oceń stronę
[Ilość głosów: 0 Średnia ocena: 0]
- 0
- By CEB.COM.PL