Na budynki przypada około 40 % światowego zużycia energii

Last updated by: at .

Podczas dyskusji na Forum Ekonomicznym w Krynicy, prezes Instytutu na rzecz ekorozwoju Andrzej Kassenberg zwrócił uwagę że na budynki przypada około 40 proc. światowego zużycia energii i są one też bardzo dużym źródłem emisji zanieczyszczeń i dlatego wymagają działań prowadzących do oszczędności energii min. termomodernizacji. Zaznaczył że choć Polska dużo osiągnęła w kierunku efektywności energetycznej, to nadal przed nami stają duże wyzwania w budynkach i budownictwie które pozwolą osiągnąć 30-35 % oszczędność energii.
Eksperci podkreślają iż inwestycje w sferze efektywności energetycznej przyczyniają się do oszczędzania energii i ograniczania emisji gazów cieplarnianych a konkretnie z takimi korzyściami jak:

  • mniejsze zanieczyszczenie atmosfery,
  • przezwyciężanie ubóstwa energetycznego,
  • większe bezpieczeństwo energetyczne.

Dodatkowo inwestycje poprawiające efektywność energetyczną budynków stymulują wzrost gospodarczy i tworzenie w całym kraju nowych miejsc pracy.
Dzięki takim działaniom nie tylko rachunki za energię będą niższe, ale również przyczynią się do zmniejszenia liczba osób chorych oraz umierających z powodu zanieczyszczenia powietrza.

Ogólna ocena:
Oceń stronę
[Ilość głosów: 0 Średnia ocena: 0]
Call Now Button
Skip to content