Nowe dotacje na domowe mikroinstalacje z NFOŚiGW Prosument II

Last updated by: at .

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udostępni w BOŚ Banku Ochrony Środowiska do 12 mln zł w ramach programu „EKOkredyt Prosument II”

 1. Cel: Dotacje dofinansowania zakupu i montażu mikro-instalacji odnawialnych źródeł energii dla produkcji energii elektrycznej i cieplnej.
 2. Dla kogo? Prosumenci – osoby fizyczne, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Montowane mikro-instalacje mają służyć istniejącym lub budowanym budynkom mieszkalnym.
 3. Od kiedy? Rozpoczęcie przyjmowania wniosków w programie przewidziane jest od 16 października 2017 r.
 4. Ile? Łączne dofinansowanie może wynieść do 100 % kosztów kwalifikowanych na zakup i montaż małych i mikro-instalacji odnawialnych źródeł.
 5. Jakie źródła:
  1. źródła ciepła opalane biomasą – o zainstalowanej mocy cieplnej do 300 kWt;
  2. pompy ciepła – o zainstalowanej mocy cieplnej do 300 kWt;
  3. kolektory słoneczne – o zainstalowanej mocy cieplnej do 300 kWt;
  4. systemy fotowoltaiczne – o zainstalowanej mocy elektrycznej do 40kWp;
  5. małe elektrownie wiatrowe – o zainstalowanej mocy elektrycznej do 40kWe,
  6. mikrokogeneracje – o zainstalowanej mocy elektrycznej do 40 kWe.

Oprocentowanie EKOkredytu jest stałe i wynosi 1 % w całym okresie kredytowania, który może wynieść nawet 15 lat. Środki, zarówno na kredyty, jak i na dotacje sięgające do 30 % kosztów inwestycji, zapewnia NFOŚiGW.

NFOŚiGW i BOŚ zaznacza że ważnym warunkiem otrzymania kredytu z dotacją jest dbałość o nieprzewymiarowanie instalacji odpowiadającej realnym potrzebom energetycznym (cieplnym, elektrycznym np. dla czteroosobowej rodziny wystarczająca jest instalacja o mocy 4-6 kWp) mieszkańców a więc skonfrontowanym z audytem energetycznym.

Więcej informacji na stronie: https://www.bosbank.pl/klienci-indywidualni/finansowanie-twoich-marzen/kredyty-dla-domu/kredyty/ekokredyt-prosument-ii

Ogólna ocena:
Oceń stronę
[Ilość głosów: 1 Średnia ocena: 1]
Call Now Button
Skip to content