Nowe wzory zaświadczenia o wysokości miesięcznego dochodu – beneficjenci uprawnieni do podwyższonego poziomu dofinansowania.

Last updated by: at .

Wystartował nabór wniosków z podwyższonym poziomem dofinansowania programu Czyste Powietrze.

Ministerstwo Klimatu chce usprawnić rozpatrywanie wniosków dla beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania m.in. w programie “Czyste powietrze” dlatego do opiniowania trafiło rozporządzenie ministra klimatu, które określa dwa załączniki, w których określono wzór żądania wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego osoby fizycznej oraz wzoru tego zaświadczenia. Ma to przyspieszyć rozpatrywanie wniosków m.in. w programie Czyste Powietrze.

Więcej o dochodach do Czystego Powietrza można przeczytać na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/dochody/

Projekt rozporządzenia miałoby wejść w życie 1 października 2020 r.

Wzór żądania wydania zaświadczenia określa niezbędne informacje i dane, jakie wnioskodawca jest zobowiązany złożyć w gminie, chcąc ubiegać się o środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz wojewódzkich funduszy ochrony środowiska.

Według Ministerstwa Klimatu nowe wzory formularzy mają przyspieszyć ocenę składanych wniosków do NFOŚiGW oraz WFOŚiGW. Chodzi szczególnie o program “Czyste powietrze”.
Zdaniem autorów projektu obecnie we wnioskach o dofinansowanie składanych przez osoby fizyczne, w których konieczne jest przedstawianie wysokości dochodu, pojawia się wiele błędów wynikających przede wszystkim ze skomplikowanej metodyki liczenia dochodu, co wydłuża znacząco proces oceny samych wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego Czyste powietrze.

Źródło: https://www.cire.pl/item,203819,1.html?utm_source=newsletter&utm_campaign=newsletter&utm_medium=link&apu=30235

Aktualizacja:

17 września 2020 r. sejm uchwalił nowelę ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw, której celem jest obsługa osób uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania.

Wzór żądania wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego osoby fizycznej, oraz wzoru tego zaświadczenia Dz. Ust. 2020 r. poz. 1713.

Ogólna ocena:
Oceń stronę
[Ilość głosów: 1 Średnia ocena: 5]
Call Now Button
Skip to content