10, lip 2019
Pierwsze porozumienia z małopolskimi gminami w zakresie wspierania realizacji programu „Czyste Powietrze”.
W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie 8 lipca 2019 r. odbyło się spotkanie, podczas którego Zarząd Funduszu rozmawiał z władzami gmin z Małopolski o szczegółach współpracy na rzecz poprawy jakości powietrza w ramach programu priorytetowego czyste powietrze.
Od lipca 2019 r. na zasadzie pilotażu zostają włączone gminy do programu „Czyste Powietrze”. Aktualnie do programu pilotażowego w całej Polsce zgłosiło się już około 1000 gmin.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w dniu 8 lipca 2019 r. spotkał się z przedstawicielami samorządów w Małopolsce, aby omówić warunki współpracy pomiędzy Funduszem a gminami. Współpraca będzie polegać na pomocy w wypełnianiu wniosków, gminy przejmą również bezpośredni kontakt z beneficjentami programu, w tym przyjmowanie oraz poprawianie błędów w składanych przez nich wniosków. Obecne spotkanie miało przede wszystkim charakter informacyjny, ale zostało również podpisanych siedem porozumień z gminami:
Uzupełnienie:
W lipcu br. do Programu Priorytetowego Czyste Powietrze dołączyły do współpracy w przyjmowaniu wniosków kolejne małopolskie gminy.
Oto lista samorządowych partnerów WFOŚiGW w Krakowie:
- Bobowa,
- Bystra Sidzina,
- Charsznica,
- Gołcza,
- Gromnik,
- Grybów,
- Jabłonka,
- Kamienica,
- Korzenna,
- Koszyce,
- Krzeszowice,
- Limanowa,
- Lubień,
- Łącko,
- Maków Podhalański,
- Miechów,
- Mszana Dolna,
- Nowy Targ,
- Ochotnica Dolna,
- Pcim,
- Poronin,
- Rabka-Zdrój,
- Raciechowice,
- Ropa,
- Siepraw,
- Skawina,
- Słaboszów,
- Słomniki,
- Słopnice,
- Stary Sącz,
- Sułkowice,
- Szaflary,
- Szczawnica,
- Szczurowa,
- Zabierzów
- Zakliczyn.
Obecnie wszystkich gmin współpracujących w przyjmowanie wniosków do programu Czyste Powietrze jest 35 gmin. Cały czas czekamy na większy odzew z pozostałych gmin!
Aktualizacja 23.01.2020
NFOŚiGW poinformował na swojej stronie, że rozpoczął finansowanie projektu pilotażowego realizowany wspólnie z władzami gmin Zabierzów (Małopolska) i Wilkowice (Śląsk). Projekt ma na celu mobilizację mieszkańców tych miejscowości do wymiany kopciuchów i termomodernizacji domów w ramach programu „Czyste Powietrze”, aby w tzw. „obwarzanku” gmin Krakowa i Śląska pojawiły się zielone kropki na mapie odczytów czujników jakości powietrza. Zabierzów to jedna z gmin metropolii krakowskiej. http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,1527.html
- 0
- By CEB.COM.PL