Do kiedy można używać pieców na węgiel na Śląsku? Uchwała antysmogowa dla województwa śląskiego.
27, sty 2021
Do kiedy można używać pieców na węgiel na Śląsku? Uchwała antysmogowa dla województwa śląskiego.

UCHWAŁA NR V/36/1/2017 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw stałych (węgla kamiennego, węgla brunatnego, mułów i flotokoncentratów oraz wilgotnego drewna) potocznie nazywana uchwałą antysmogową dla województwa śląskiego, wprowadza następujące wytyczne:

  1. Urządzenia użytkowane powyżej 10 lat od daty produkcji będą musiały być wymienione do końca 2021 roku na klasę 5,
  2. Urządzenia użytkowane od 5 do 10 lat, powinny zostać, wymienione do końca 2023 roku na klasę 5,
  3. Kotły najmłodsze do 5 lat  mają czas do końca 2025 roku na wymianę na klasę 5.
  4. Dla kotłów z klasy 3 i 4 według normy PN-EN 303-5:2012, które były wymieniane do roku 2016 w ramach dofinansowania, datę ich obowiązkowej wymiany na klasę 5 wydłuża się do końca roku 2027.
  5. Każdy, kto buduje nowy dom i zamierza ogrzewać go węglem lub drewnem, ma obowiązek zainstalować od razu kocioł klasy 5.

Link do uchwały: https://powietrze.slaskie.pl/content/uchwala-sejmiku-nr-v3612017

Do kiedy można używać kotłów (pieców) na paliwa stałe (węgiel) na Podkarpaciu?

Do kiedy można używać kotłów (pieców) na paliwa stałe (węgiel) w Małopolsce?

Ogólna ocena:
Oceń stronę
[Ilość głosów: 0 Średnia ocena: 0]
Call Now Button