27, sty 2021
Do kiedy można używać pieców na węgiel na Śląsku? Uchwała antysmogowa dla województwa śląskiego.
UCHWAŁA NR V/36/1/2017 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw stałych (węgla kamiennego, węgla brunatnego, mułów i flotokoncentratów oraz wilgotnego drewna) potocznie nazywana uchwałą antysmogową dla województwa śląskiego, wprowadza następujące wytyczne:
- Urządzenia użytkowane powyżej 10 lat od daty produkcji będą musiały być wymienione do końca 2021 roku na klasę 5,
- Urządzenia użytkowane od 5 do 10 lat, powinny zostać, wymienione do końca 2023 roku na klasę 5,
- Kotły najmłodsze do 5 lat mają czas do końca 2025 roku na wymianę na klasę 5.
- Dla kotłów z klasy 3 i 4 według normy PN-EN 303-5:2012, które były wymieniane do roku 2016 w ramach dofinansowania, datę ich obowiązkowej wymiany na klasę 5 wydłuża się do końca roku 2027.
- Każdy, kto buduje nowy dom i zamierza ogrzewać go węglem lub drewnem, ma obowiązek zainstalować od razu kocioł klasy 5.
Link do uchwały: https://powietrze.slaskie.pl/content/uchwala-sejmiku-nr-v3612017
Do kiedy można używać kotłów (pieców) na paliwa stałe (węgiel) na Podkarpaciu?
Do kiedy można używać kotłów (pieców) na paliwa stałe (węgiel) w Małopolsce?
Ogólna ocena:
Oceń stronę
[Ilość głosów: 0 Średnia ocena: 0]
- 0
- By CEB.COM.PL