8, gru 2017
Inicjatywa JESSICA wspiera efektywność energetyczną w Poznaniu
W ramach inicjatywy JESSICA z Banku Gospodarstwa Krajowego w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu została podpisana pierwsza umowa inwestycyjna opiewająca na kwotę 1,2 mln zł pożyczki w ramach projektu kompleksowej modernizacji energetycznej (termomodernizacyjnej) budynków jednej z poznańskich wspólnot mieszkaniowych.
Prace termomodernizacyjne będą przeprowadzone w budynku mieszkalnym z 1962 r. polegających m.in. na ociepleniu ścian zewnętrznych i dachu oraz wymianie instalacji c.o. w części wspólnej, co ma spowodować wzrost efektywności energetycznej obiektu o ponad 26 %. Dodatkowo modernizacja ta wpłynie pozytywnie na środowisko naturalne przez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 117,8 tony ekwiwalentu CO2/rocznie oraz zmniejszy koszty zużycia energii w 70 lokalach mieszkalnych na łączną kwotę ponad 51 000 zł/rocznie.
Oprocentowanie pożyczki wynosi 0,5 % w skali roku, a BGK nie pobiera żadnych dodatkowych opłat z tytułu udzielania i obsługi pożyczki.
Współfinansowanie projektów ze środków JESSICA jest możliwe jedynie w przypadku, gdy są one ujęte w planach rewitalizacji miast.
Więcej na temat inicjatywy JESSICA można przeczytać an stronie BGK https://www.bgk.pl/fundusze-i-programy/jessica-2/inicjatywa-jessica/
- 0
- By CEB.COM.PL