Węgiel, gaz i CO2
11, paź 2019
Nie ma czegoś takiego jak „kryzys klimatyczny” i smog w Polsce i Krakowie.

Nie tak dawno nałożyły się dwie dość istotne informacje z podwórka światowego i lokalnego południowej Polski. Czyżby kolejne lobby ma swoje interesy pod przykrywką szczytnego celu ochrony środowiska?

Pierwsza bardzo ciekawa, bo z naszego podwórka Polski południowej, a mianowicie Kraków powiela błędy, które popełniali Anglicy prawie 70 lat temu. Takim błędem jest zakaz palenia węglem w Krakowie. Anglicy również to zrobili ponad 70 lat temu i w efekcie tysiące ludzi umarło z wyziębienia i chorób, m.in. zapalenia płuc. Chyba nie trzeba przypominać jaki klimat jest w Anglii, a jaki w południowej Polsce! Anglicy nie walczyli z ubóstwem energetycznym i to był ich błąd. Kraków również to powiela i w bardzo ograniczonym stopniu walczy z ubóstwem energetycznym przez niewielkie środki na program termomodernizacji budynków jednorodzinnych miasta Kraków. Według Wojciecha Główkowskiego należy jak najszybciej podjąć działania zmniejszające ubóstwo energetyczne przez zwiększenie kwot na dofinansowanie ociepleń budynków, przyłączy do sieci energetycznej i wymianę na nowoczesne piece włącznie z paliwem stałym. Rozwiązanie z gazem jest nie ekonomiczne, gdyż gaz jest wciąż drogi, dlatego dobrym rozwiązaniem w Krakowie jest zachęta w postaci pomocy finansowej do podłączenia się do sieci ciepłowniczej lub stosowanie ekogroszku w nowoczesnych kotłach zasypowych.

Źródło: http://nettg.pl/news/160886/ekologia-wiecej-ekogroszku-mniej-szkodliwej-emisji

Drugą wiadomością jest wezwanie przez światowych naukowców w dziedzinie klimatu oraz w dziedzinach pokrewnych do prowadzenia polityki klimatycznej opartej na rzetelnej wiedzy naukowej, na realistycznej ekonomii i na prawdziwej trosce o osoby poszkodowane przez kosztowne, ale niepotrzebne próby łagodzenia zmian klimatu. Ponad 500 naukowców z całego świata twierdzą, że modele klimatu, na których obecnie opiera się międzynarodowa polityka klimatyczna, w ogóle nie nadają się do swoich celów. Dlatego, marnowania trylionów dolarów na podstawie wyników takich niedojrzałych modeli, jest zarówno okrutne, jak i też nierozsądne. Polityka klimatyczna jest prowadzona całkowicie bezcelowo i poważnie podważa obecny system gospodarczy, zagrażając normalnemu funkcjonowaniu w krajach, którym odmówiono możliwości korzystania z dostępnej stale i w sposób ciągły energii elektrycznej pozyskiwanej z ze złóż naturalnych.

Polskie źródło: http://stopwiatrakom.eu/wiadomo%C5%9Bci-zagraniczne/2793-nie-ma-czego%C5%9B-takiego-jak-%E2%80%9Ekryzys-klimatyczny%E2%80%9D,-pisze-ponad-500-naukowc%C3%B3w-w-li%C5%9Bcie-do-sekretarza-generalnego-onz.html

Ogólna ocena:
Oceń stronę
[Ilość głosów: 0 Średnia ocena: 0]
Energa wspiera walkę ze smogiem
19, kwi 2018
Energa wspiera walkę ze smogiem

12 kwietnia 2018 roku w Grudziądzu odbyła się pierwsza debata z cyklu regionalnych spotkań, organizowanych przez Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE). Partnerem debaty była Energa która wspólnie z PKEE omawiała sposoby poprawy jakości powietrza w polskich miastach. Firma Energa w ramach tej walki m.in. dofinansuje wymianę starych pieców tzw. „kopciuchów”oraz prowadzi serwis „Oddychaj z energią”.

Energa stawia przede wszystkim na edukację przez uruchomiony z początkiem marca anty-smogowy serwis internetowy oddychamzenergia.pl. Wraz z uruchomieniem portalu, firma wprowadziła nowe produkty ograniczające zanieczyszczenie powietrza.

  • Taryfa anty-smogowa – zakłada obniżkę ceny energii elektrycznej i opłaty dystrybucyjnej między godziną 22 a 6, dla energii dodatkowo zużytej w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym. Oznacza to, że klient, który zdecyduje się przykładowo na wymianę starego, wysoko emisyjnego pieca na nowoczesny, ekologiczny piec akumulacyjny, i w związku z tym jego zużycie prądu w strefie nocnej wzrośnie, za zużytą dodatkową energię w nocy zapłaci kilkadziesiąt procent mniej, niż w taryfie podstawowej.
  • Dofinansowanie do modernizacji ogrzewania – Energa od marca oferuje pełną obsługę w zakresie sprzedaży i instalacji nowoczesnych elektrycznych systemów ogrzewania – pieców akumulacyjnych i pomp ciepła. Firma gwarantuje także montaż i przebudowę instalacji elektrycznej na potrzeby nowego systemu grzewczego. Klienci, którzy zdecydują się na zakup proponowanych systemów ogrzewania, mogą liczyć na dofinansowanie inwestycji w wysokości 5 tysięcy zł do wymiany na ekologiczne urządzenia grzewcze.

Tu można złożyć zamówienie https://oddychamzenergia.pl/oferta

Ogólna ocena:
Oceń stronę
[Ilość głosów: 0 Średnia ocena: 0]
Call Now Button