Unijne dotacje na piece w Małopolsce

Last updated by: at .

Jak informuje portal województwa małopolskiego w czwartym kwartale 2016 roku mają zostać uruchomione między innymi konkursy na działania, które mają wspomagać ochronę środowiska. Głównym rozwiązaniem w tej dziedzinie jest plan wymiany starych palenisk na nowoczesne kotły węglowe, piece na biomasę lub paliwa gazowe oraz źródła ciepła wykorzystujące odnawialne źródła energii takie jak pompy ciepła czy panele PV (fotowoltaiczne). Z projektu mają korzystać gminy oraz mieszkańcy – np. właściciele domów jedno i wielorodzinnych, którzy chcą wymienić swoje stare piece węglowe na nowoczesne kotły które prowadzą do obniżenia poziomu emisji zanieczyszczeń.

Rozdzielane za pośrednictwem gmin środki będzie można przeznaczyć nie tylko na zakup nowoczesnych kotłów ale również będą umożliwiać podłączenie się do sieci ciepłowniczej.

Jak zapowiedział wicemarszałek Stanisław Sorys jeszcze przed końcem roku zostaną także ogłoszone konkursy na zakup niskoemisyjnego transportu dla subregionów, projekty wodno-kanalizacyjne oraz na infrastrukturę dla obsługi podróżnych.

Więcej na stronie http://www.malopolska.pl/aktualnosci/fundusze-europejskie/unijne-dotacje-na-piece-przedszkola-i-sprzet-medyczny

Ogólna ocena:
Oceń stronę
[Ilość głosów: 0 Średnia ocena: 0]
Call Now Button
Skip to content