NFOŚiGW Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
16, sty 2018
Wsparcie efektywności energetycznej w sektorze budynków wielorodzinnych przez NFOŚiGW

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał w Krakowie pierwszą umowę na poprawę efektywności energetycznej w sektorze budownictwa wielorodzinnego. Wsparcie dotyczy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych z całej Polski, które wydadzą 152 mln zł na cel głębokiej modernizacji energetycznej swoich budynków mieszkaniowych. NFOŚiGW w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko POIiŚ 2014-2020 pozyskał na wszystkie projekty w sumie 101 mln zł unijnego wsparcia.

Dziś, czyli 16.01.2018 pierwszą umowę podpisano z krakowską wspólnotą mieszkaniową przy ul. Skarbińskiego 2 w Krakowie, która zrealizuje termomodernizację budynków za 3 054 670,18 zł z czego unijna pomoc – z poddziałania 1.3.2 Wspieranie efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym – wyniesie 2 104 508,37 zł.
Zakres prac krakowskiego projektu obejmuje m.in.: termomodernizacja (ocieplenie) ścian zewnętrznych, stropodachu wentylowanego i stropu piwnic, wymianę okien i drzwi balkonowych, wejść na klatki schodowe i piwnic oraz wymianę instalacji c.o. wraz z modernizacją węzła cieplnego, budowę centralnej instalacji c.w.u. zasilanej z miejskiej sieci ciepłowniczej i wymianę oświetlenia na energooszczędne na klatkach schodowych i piwnicach.
Wszystkich zaplanowanych projektów wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych, rozsianych po całej Polsce będzie osiemnaście.
Szczegóły planowanych projektów można przeczytać na stronie http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,1166.html

Ogólna ocena:
Oceń stronę
[Ilość głosów: 0 Średnia ocena: 0]
Call Now Button